Haber

Rusya-Ukrayna savaşında her şey sıfırdan! Almanya’dan Çin’e teklif

Scholz, Çin-Almanya hükümet ortası istişare sisteminin yedinci toplantısının ardından Çin Başbakanı Li Chiang ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Rusya-Ukrayna savaşını sona erdirmek için BM Güvenlik Konseyi’nin daimi üyesi olarak Çin’e” çok özel“Görevin düştüğünü söyleyen Schoolz,” Çin hükümetini bu savaşta (Rusya-Ukrayna savaşında) Rusya üzerinde daha fazla etkide bulunmaya bir kez daha davet ettim.” söz konusu.

Scholz, Çin Ukrayna’da” Rusya’ya saldırıSilah sağlamamaya devam etmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Scholz, dünya liderleri arasındaki doğrudan görüşmelerin zorlu küresel ortamda her zamankinden daha önemli olduğuna dikkat çekti. Doğrudan diyalog, kişisel görüşmeler, gerçek bir müzakere, tüm bunlar, bu olağanüstü küresel zorluklar ve krizler zamanında her zamankinden daha değerli.dedi.

ÇİN’DEN EKONOMİK OLARAK YAPILAN AYRIMCILIK İLE İLGİLENMİYORUZ

Alman hükümetinin Çin ile ekonomik iş birliğini daha da geliştirmeye kararlı olduğunu belirten Scholz, ” Çin’den ekonomik olarak ayrılmakla ilgilenmiyoruz.‘ ifadesini kullandı.

Çin Başbakanı Li Chiang’a her yönüyle daha dengeli ilişkiler için ticareti çeşitlendirmek istediklerini söylediğini belirten Scholz, dünya çapında tedarik zincirlerini sekteye uğratan Kovid-19 salgınının Almanya’nın Çin ile bir dizi konuda yakın çalışması gerektiğini gösterdiğini vurguladı. sağlık da dahil olmak üzere birçok sorun.

Alman şirketlerinin Çin pazarına girişte hâlâ zorluklarla ve haksız rekabetle karşı karşıya olduğunu belirten Scholz, “Ekonomik açıdan” dedi. bir ortakBunun yerine istikrarlı üyeler istediklerini söyledi.

tedarik zincirinde insan hakları“Olaf Scholz, değerini vurguluyor” Üretim koşullarının iyileştirilmesi ve buna bağlı olarak insan hakları durumundaki iyileştirmeler ikimizin de (Çin ve Almanya) çıkarınadır.‘ diye değerlendirdi.

ORTA ÇİN’DE ALMANYA İLE 10’DAN FAZLA İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI

Çin Başbakanı Li Chiang, Pekin’in ikili ilişkileri yeni bir düzeye taşımak için Berlin ile çalışmaya istekli olduğunu belirtti. Küresel ekonomik toparlanma, büyüme ivmesinden yoksundur. Etkili büyük ülkeler olarak Çin ve Almanya, küresel barış ve kalkınma için daha yakın işbirliği yapmalıdır.” söz konusu.

ülkesinin” AB-Çin ilişkilerine büyük önem veriyorLi, bu bağları ilerletmek için Almanya ile çalışmaya istekli olduklarını vurguladı.

Li, ziyareti sırasında Çin ve Almanya’nın ileri üretim teknolojisi ve çevre koruma da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda 10’dan fazla işbirliği anlaşması imzaladığını bildirdi.

Bunlar Çin’e olan ekonomik bağımlılıklarını azaltmak isteyen ülkeler. Riski azaltmakSiyasetini ülkesine ayrımcılık yapmak için kullanmamaya davet eden Li, ülkesinin iklim değişikliğiyle mücadelede diğer ülkelerle birlikte çalışacağını belirtti.

Li Çan” Çin ve Almanya yeşil ortaklar haline gelmeli.” söz konusu.

Li bu süreçte, ABD ile küresel güç rekabetinin arttığı bir dönemde, Avrupa Birliği’nin (AB) lokomotifi Almanya ve Çin’e Başbakan olarak ilk yurt dışı ziyaretini gerçekleştirerek, ABD ile ekonomik ve siyasi ilişkilerini geliştirmiştir. kıta ve Avrupa’nın stratejik özerkliğini güçlendirmek. Destek niyetini gösterdiğine yorumlanır.

Çin Başbakanı Li, Berlin’in Pekin’e olan ekonomik bağımlılığını azaltma stratejisi izlediği bir dönemde, bağları güçlendirme umuduyla bugün Münih’te Alman şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle bir araya gelecek.

Öte yandan Scholz ve Li’nin açıklamalarının ardından söz konusu basın toplantısında Çin tarafının talebi üzerine gazetecilerin soru sormasına izin verilmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu