Haber

Kartal Belediyesi Yeşil Alanlarda İlaçlama Çalışmalarına Devam Ediyor

Kartal Belediyesi tarafından halkın ve çevrenin sağlığı için ilçe genelindeki yeşil alanlarda yürütülen ilaçlama çalışmaları devam ediyor.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması ile ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştıran Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, özellikle bazı ağaçların yapraklarını tamamen yok eden zararlı böceklerle mücadele için ilaçlama programı oluşturdu. Mayıs ayının ilk haftasının prestijiyle ilçe genelinde ilaçlama yapan gruplar, ekim ayının son günlerine kadar uzayan program kapsamında ağaçlarda ve yeşil alanlarda ilaçlama çalışmalarına ağırlık veriyor.

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda, vatandaşların ve muhtarlıkların talep ve şikayetlerinin yanı sıra müdürlük ekiplerinin çalışmaları ile belirlenen alanlarda ilaçlama çalışmaları yapılıyor.

Özel kıyafet ve maskelerle ilaçlama yapan ekipler; İğne yapraklı veya iğne yapraklı fidan, ağaç ve süs bitkilerinde yaşayan uçucu olmayan böcek türleri için hazırlanmış özel bir solüsyon kullanır. Beyazsinek, unlubit, cochnial, Amerikan beyaz kelebeği, çam kese böceği ve yaprak biti türü böcekler için hazırlanan solüsyonu yüksek basınçlı pompa ile ağaçlara ve yeşil alanlara püskürten gruplar, çok uzun ağaçlara bile yeterli ilacın ulaşmasını sağlıyor.

basyayla-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu