Haber

İmamoğlu’nun adaylık kararı sonrası Özel’den ilk açıklama

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden aday olacağını açıkladı.

Basın toplantısında bir soru üzerine İmamoğlu, “CHP’nin tarihini bilen, geçmişi tertemiz olan çocukları var. Bunlar göreve kalmış. Bunlardan biri de Özgür Özel” dedi.

‘İMAMOĞLU’NUN KARARI TÜRKİYE’YE SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE GELECEK’

Wall gazetesinin haberine göre İmamoğlu’nun ardından Özgür Özel açıklama yaptı.

Duvar gazetesinden Ceren Bayar’ın haberine göre; İmamoğlu’nun açıklamalarına CHP Küme Lideri Özgür Özel’den dikkat çekici bir yorum geldi.

“Ekrem Bey’in kararını çok olumlu karşılıyorum”dedi Özel, “Bu karara en çok İstanbul halkı sevindi. Ama hepimiz bu karardan memnun kaldık. Bu karar hem İstanbul hem de Türkiye için hayırlı olacaktır. Ben kısa vadede İstanbul ve Türkiye için hayırlı olacak bir karar olarak yorumluyorum.” Uzun vadede Türkiye.”ifadeleri kullandı.

‘SÖZLERİNİZİ BİR HAK TESLİMATI OLARAK GÖRÜYORUM’

İmamoğlu’nun kendisine sorulan bir soru üzerine, “CHP’nin tarihini bilen, geçmişi tertemiz olan çocukları var. Bunlar göreve kalmış. Onlardan biri de Özgür Özel”Sözcük kullanımı konusunda özel, “Bu sözleri bir hakkın teslimi olarak görüyorum ve kendisine teşekkür ediyorum. Bunu sadece kendim için değil, partinin tarihini bilen tüm temiz genç arkadaşlar adına bir hak olarak görüyorum.”değerlendirmesini yaptı.

‘SORUMLULUK ALMAKTAN VE ÖDÜLLER YAPMAKTAN KAÇINAMIYORUM DEDİM DURUMDAYIM’

CHP’de değişim tartışmasında geldiği noktanın değişip değişmediği sorusuna Özel, şöyle konuştu: “Şu anda süreci hep birlikte takip ediyoruz. Sorumluluk almaktan, fedakarlık yapmaktan kaçınmamalıyım dediğim noktanın ilerisinde veya gerisinde değilim, aynı noktadayım. Bu, yapıcı ve aktif bir tutum alma dönemidir.dedi.

KAYNAK: GAZETE DUVARI

demreajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu