Haber

İİT, İsrail’in Batı Şeria’da 2 Filistinli genci öldürmesini kınadı

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), işgal altındaki Batı Şeria’da 17 ve 19 yaşlarındaki iki Filistinli gencin İsrail güçleri tarafından öldürülmesini kınadı.

İKT, Batı Şeria’da 17 yaşındaki Muhammed Fuad Çet el-Bayed ile 19 yaşındaki Fevzi Mahalfe’nin İsrail güçleri tarafından öldürülmesine tepki göstererek yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, son yaşanan olayların İsrail’in işlediği kabahat ve ihlallerden yeni biri olduğu ve soruşturma başlatılması gerektiği belirtildi.

İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada, uluslararası topluma “İsrail’in Filistinlilere yönelik sistematik devlet terörünün sorumluluğunu üstlenmeye ve bu suçlara son vermek için harekete geçmeye” davet edildi.

Ramallah’ın Umm Safa köyünde dün İsrail askerleri tarafından gerçek mermilerle başından yaralanan 17 yaşındaki Muhammed Fuad Ata el-Bayed kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 19 yaşındaki Fevzi Mahalfe de dün gece Nablus’un Sebastiya kasabasında seyir halindeyken İsrail askerleri tarafından hedef alındı.

haber-tercan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu