Yaşam

Ukraynalı yetim çocuklar için etkinlik düzenlendi

Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle Kemer’de misafir edilen Ukraynalı yetim çocukların 1. yıl dönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Beldibi Mahallesi’ndeki Larissa Otel’de düzenlenen etkinliğe Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Tıraş, Bağımsız Devletler Topluluğu Kültür, Yardım ve Dayanışma. Dernek (FİLİZ) Lideri Yana Balta, Savaşsız Çocuklar Projesi Temsilcisi Yana Aras ve Ukraynalı yetim çocuklar ile davetliler katıldı.

Etkinlik kapsamında yetim çocuklar dans gösterileri ve küçük konserler verdi. Kaymakam Çam ve Önder Topaloğlu, Ukraynalı bazı çocuklarla sohbet etti.

Kaymakam Çam ve Lider Topaloğlu ve beraberindekiler de Ukrayna-Rusya savaşı sırasında çekilmiş fotoğraflardan oluşan sergiyi gezerek incelemelerde bulundu.

Başkan Topaloğlu, Ukraynalıların Kemer’de misafir olduğunu belirterek, Kemer Belediyesi’ne istedikleri zaman ulaşabileceklerini söyledi.

Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın bir an önce bitmesini arzu ettiklerini belirten Lider Topaloğlu, “Savaştan her zaman olduğu gibi en çok çocuklar etkileniyor. Temennimiz bu savaşın bir an önce bitmesi ve iki ülkenin de normale dönmesidir. Hem Ukrayna hem de Rusya bizim için çok önemli. Ülkemizin her iki ülke ile de iyi sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkileri bulunmaktadır. Ukrayna’dan gelen yetim çocukları Kemer’imizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Ukraynalı yetimleri desteklemeye devam edeceğiz.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu