Haber

Tekirdağ’da yetim çocuklar için iftar düzenlendi

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, kentteki yetim çocuklarla iftar yemeği yedi.

Vali Yıldırım, Yıldırım’ın eşi Güllühan Yıldırım ve protokol üyeleri, ilde kimsesiz kalan çocuklarla bir otelde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar öncesi sofraları ziyaret ederek yetimler ve yakınlarıyla sohbet eden Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vali Yıldırım burada yaptığı konuşmada, yetim ve yetimlere sahip çıkmanın, onların anne babanın yokluğunu hissetmeden büyümeleri için çaba göstermenin, onları şefkat ve merhametten mahrum bırakmamanın Türkiye’de yapılacak en keyifli faaliyetlerden biri olduğunu söyledi. insanlığın adı.

Yetimlerle ilgilenmenin ve onlara iyi davranmanın İslam’ın emirlerinden olduğunu hatırlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Kur’an’da yetimlere muamele etmek ve onlara haksızlık yapılmaması ile ilgili birçok ayet vardır. Devletimiz bu konuda çok titiz davranmakta, yetimlerimizi ve yetimlerimizi gözetmekte ve korumaktadır. Bu maksatla çocuk müesseseleri açılmıştır ve bu müesseseler vasıtasıyla , bakıma ve korunmaya muhtaç çocuklarımız devletimizin sadık kanatları altına alındı.

Yıldırım, yetim ve yetimlerin daha uygun koşullarda büyüyebilmesini sağlamak, özellikle sevgi, şefkat ve merhametten mahrum kalmamak herkesin görevi olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu