Haber

Son Dakika: Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’nun CHP’nin önde gelen isimleriyle gizli görüşmesine ilişkin ilk açıklama

Seçimlerin ardından CHP’de değişim tartışmaları sürerken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Partinin önde gelen isimleriyle internet üzerinden yapılan görüşmenin gündeme gelmesi gündeme bomba gibi düştü. CHP’li Tekin Bingöl, Gökhan Günaydın, Onursal Adıgüzel, Bülent Tezcan’ın hazır bulunduğu toplantıda CHP’nin olağanüstü kongresi görüşüldü.

“TÜMÜNÜ İZLEMİYORUM, İHTİYACIM YOK”

İlk yorum CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu, “Sabah cep telefonuma gelen mesajı gördüm. Doğrusu tamamını izlemedim. Gerek duymadım. Sadece beni değil, partiyi ilgilendiren bir konu.

“ETİK OLARAK RAHATLATICI”

“DİSİPLİN KURULUNA BAŞVURMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

Partiden biri cumhurbaşkanı adayı olursa geliri benim başımın üstünde. Kendisine destek olan arkadaşlarıyla birlikte hareket edebilir. Bu bizim geleneğimizde var. Çünkü AK Parti’yi herkes görüyor, öyle sanıyor, biz öyle değiliz. Bu AK Parti’de olsa bile suç olur. Adamı linç bile edebilirler. Hatta ihraç edilebilirler. Çünkü orada demokrasi yok. Biz demokrasiyi içselleştirebilen bir partiyiz. Parti meclisi üyeleri genel lideri eleştirebilir. Bizim partimizde hiç kimse eleştirilemez diye bir kural yoktur. Sağlıklı bir eleştiri, bir politikacının en çok ihtiyaç duyduğu şeydir. Bu bağlamda eleştirilere bakıyorum. Eleştirinin doğru bir yönü olabilir veya haksız bir yönü olabilir. Disiplin kuruluna götürmeyi düşünmüyorum. Ekrem İmamoğlu’nun yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmasını isterim.

“ZAMAN ZAMAN BÖYLE OLAYLAR OLUYOR, KRİZ OLARAK GÖRMÜYORUZ”

Bu tür olaylar zaman zaman olur; Bunu bir kriz olarak görmüyoruz. Su kanalını bulur. Buradaki temel sorun şudur. Ülkede bu kadar ciddi bir sorun varken, insanlar perişanken, ekonomi Bu haliyle zamlar yolda iken CHP’nin iç meselelerinin konuşulması beni rahatsız ediyor. Tüm arkadaşlarımı bu konuda uyardım. Elbette eleştirilerini dile getirebilirler. Ama hepsinin ortak amacı; çok dar bir küme dışında zamlarla bu ülke perişan oldu.

“BUGÜNE KADAR TEKRARLADIĞINI YAPARIM”

Parti içi tartışmaları kamuoyuna taşımakta yanlış bir şey yok. Kurallar dahilinde çabalarsınız. Tekrar edildiğinde, kural çiğnendiğinde gereğini yaparım. Her toplantı etik kurallar çerçevesinde yapılmalıdır. Bahsettiğim buydu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu