Haber

Nevşehirli gençler ‘taktik’ aldı

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
‘Genç Dostu Belediye’ sloganıyla eğitim hayatlarının her adımında gençlerle yan yana olan Nevşehir Belediyesi, bu kez KTO iş birliğiyle YKS’ye hazırlanan gençler için ‘Sınavı Kazandıran Taktikler’ konulu seminer düzenledi. Karatay Üniversitesi ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü.

Verdiği konferanslar, yayınlar ve kitaplarla her yaş grubunun büyük beğeniyle takip ettiği Gri Koç, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ni dolduran gençlere; Sınava hazırlık süreci, stresle başa çıkma ve verimli çalışma prosedürleri, zamanı verimli kullanma ve motivasyonu yüksek tutma hakkında bilgiler verdi. Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ev sahipliğinde yaklaşık bir buçuk saat süren seminerde katılımcıların sorularını yanıtlayan Gri Koç, gençlerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Program öncesi gençlere seslenen Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, sınavlara hazırlanan gençlere başarılar diledi. Eğitim hayatlarının her anında gençlerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Savran, “Nevşehir Belediyesi olarak gençleri önemsiyoruz. Anaokulundan üniversiteye kadar tüm öğrencilerimiz için projeler uyguluyor, fikirlerini dinliyoruz. Son iki yılda LGS ve YKS’ye hazırlanan gençlerimize onbinlerce ücretsiz deneme test seti ve kaynak kitap dağıttık. Ayrıca gençlerimize online ve yüz yüze deneme sınavları ile kendilerini test etme imkanı sunduk. Ayrıca her yaş grubundan öğrencilerimize binlerce kitap dağıttık. Yeni dönemde de bu takviyeleri artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu