Haber

Konya Büyükşehir, Hatay’da Depremzedelere Ramazan’da da Su Hizmetine Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da şebekenin olmadığı bölgelere tatlı su tankerleriyle su hizmeti vermeye devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, özellikle afetzedeler; Bölgede çalışan gruplara, çadır kentlere, seyyar aşevlerine ve ihtiyaç duyulan diğer yerlere saf içme ve kullanma suyu hizmeti vermek için günde yüzü aşkın sefer gerçekleştiriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’daki tatlı su tankerleriyle ramazan ayında da şebekenin olmadığı ve ihtiyaç duyulan yerlere saf içme ve kullanma suyu ulaştırıyor.

Hatay’da 6 Şubat depremlerinin ardından yıkılan su ve kanalizasyon şebekesini eski haline getirmek için yoğun mesai harcayan Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı gruplar, içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak için tankerlerle günde yüzü aşkın sefer yapıyor.

Özellikle afetzedeler; Bölgede görev yapan ekipler, çadır kentler, seyyar aşevleri, ihtiyaç duyulan yerlere saf içme ve kullanma suyu ulaştıran ekipler bölge halkından olumlu geri dönüşler alıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün su dağıtım gruplarını gören depremzedeler, bu hizmeti sağlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve ekiplere teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinde hayatın normale dönmesi için altyapı, su temini, lojistik, portatif mutfak, konteyner şehir, portatif sağlık araçları çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberatakum.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu